logo

08 Haziran 2013

Polis okulu öğrencilerine dalış dersi

AW000360AW000360
Batı Karadeniz Su altı Denizcilik Dalış Merkezi tarafından Karabük Polis Okulu öğrencilerinin Amasra Küçük Liman’da dalış eğitimlerine başladı.
Batı Karadeniz Sualtı Denizcilik Dalış Merkezi Yetkilisi Gürol Velioğlu tarafından verilen dalgıçlık eğitimi için Karabük Polis Okulu’ndan gelen kursiyerler Amasra Küçük Liman içerisinde dalış eğitimlerine başladılar.
Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Müdürü Orhan Karademir ‘in teşvikleri sonucu spor kulübü etkinlikleri kapsamında kursa yazılan 17 POMEM öğrencisi ile 2 öğretim görevlisi dalış eğitimi almak için Amasra’ya geldi.
Gürol Velioğlu yaptığı açıklamada, “Bu gün burada açık deniz dalışını gerçekleştirmek üzere kursiyerlerimizi getirdik daha önceden merkezimize baş vurarak teorik eğitimlerini aldılar bu gün ise açık deniz dalışları programımızı tatbik etmek üzere geldik. Dalış eğitimimiz iki gün sürecek Karabük POMEM’de öğrenci olan 17 arkadaşımız ve öğretim görevlisi iki arkadaşımıza uygulamalı eğitimlerini veriyoruz. Açık deniz dalışlarının ilk aşaması sığ su dalış eğitimi üç eğitmen arkadaşımızın eşliğinde dalış eğitimimiz devam ediyor. Kursumuzun sonunda Türkiye Sualtı Dalış Federasyonunun belgelerini arkadaşlarımıza vereceğiz. Amasra’da dalış okulu açmak için Türkiye Sualtı Dalış Federasyonuna başvurumuzu yaptık, ekipmanlarımızı dizdik okul binamızı kiraladık kriterlere uygun şekilde denetim için bekliyoruz bir hafta içerisinde sonuçlanacak Amasra dalış sporları eğitim merkezine kavuşacak kursiyerlerde arana kriterlerin başında sağlıklı olmak yüzme bilmek 14 yaşından gün almış olmak gereklidir” dedi.
Dalış eğitimi alan Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencileri yaptıkları açıklamada, “POMEM Müdürümüz Emniyet Müdürü Orhan Karademir’in teşvikleri ve desteği ile bugün buradayız POMEM’de yaklaşık 9 aydır eğitim alıyoruz polis olarak mezun olacak ve yeni görev yerlerimize gideceğiz. Tüm arkadaşlarımız 4 yıllık yüksekokul mezunu okulumuzun spor kulübü etkinlikleri kapsamında dalış eğitimi almak üzere 17 arkadaşımız ve 2 hocamızla beraber kursa yazıldık.” dediler.
POMEM öğrencisi olan polis adaylarının 9 ay devam eden kurslarının 14 Haziran’da sona ereceği Türkiye’nin farklı bölgelerine dağıtımlarının yapılacağı öğrenildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.