Logo Yanı Reklam

Milli Eğitim Bayrak asmadı

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının kutlandığı ve dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta ve Karabük’te törenlerle kutlanır, resmi kuruluşlar ve caddeler ile evler bayraklarla donatılırken İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim merkezinin Hükümet Konağının karşısında bulunan yeni binasına gün boyunca bayrak asılmadı.

Karabük Biz Haberi arayan vatandaşlar; ”Okullarda milli tarihi ve bayrak sevgisini öğretmekle mükellef olanlar, milli bir bayram gününde binalarına bayrak asmayarak ne yapmak istiyorlar?” şeklinde konuştular. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hemen karşısında bulunan Karabük Valiliği, Adalet Sarayı, Defterdalık binalarına bayraklar ve Atatürk posterleri asılırken Milli Eğitim İl Müdürlüğünde bayrak asılmaması günün konusu haline geldi.

Konuya yakın kaynaklar Milli Günler ve Bayramların kutlanmasının yönetmelikle belirlendiğini, kutla proğramlarında da valiliğin resmi daireler ve caddeler bayraklarla süslenir emrine rağmen bu durum karşısında Karabük Valiliğinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında soruşturma açtırıp açtırmayacağı merakla bekleniyor.